Dolle Dinsdag
Kort maar hevig is de verwarring die ontstaat op dinsdag 5 september 1944. Mede gevoed door een toespraak van minister-president Gerbrandy op Radio Oranje, gaat het gerucht rond dat de geallieerden eraan komen om Nederland te bevrijden. In het zuiden van Nederland worden al Duitse troepen gesignaleerd die vanuit België en Frankrijk vluchten.
Geruchten blijven geruchten
De geruchten verspreiden zich snel. De Rotterdamse radio maakt melding van een mogelijke Duitse capitulatie. Winkels zijn gesloten, vlaggen komen tevoorschijn en iedereen wacht in spanning af. Ook in Rotterdam slaan de Duitsers op de vlucht zoals te zien is op de foto. Helaas blijken de geruchten niet waar te zijn en duurt het nog acht maanden voordat heel Nederland bevrijd is.
Weet jij waarom het nog zo lang duurt voordat heel Nederland vrij is, terwijl delen van Zuid-Nederland al vanaf 11 september 1944 bevrijd worden?